info@teknopaylasim.com

Klavyenize Sembol Eklemek Çok Kolay

Teknoloji & Programlar

Klavyenize Sembol Eklemek Çok Kolay

Bilindiği üzere bilgisayar oldukça şaşırtıcı bir cihazdır. Bilgisayarın en önemli parçalarından biri klavyedir. Klavye olmadan bir şeylere erişimimiz neredeyse imkânsızdır. Klavyemizi özgünleştirebilir, eğlenceli karakterlerle kendimize farklı bir klavye stili yaratabiliriz. Özellikle semboller oldukça çok kullanılan klavye karakterlerinden biridir. Son zamanların en çok kullanılan anlamlı ifadesi belkide sonsuzluk işareti sembolüdür. İster bilgisayarınızı isterseniz telefonunuzu bu anlamlı karakterlerle bütünleştirebilirsiniz.

Eğer istersek klavyemizde o çok önemli tik işareti de eklenebilmektedir. Farklı şekillerde, farklı boyutlarda birçok simge ve sembol klavyemize çok rahatlıkla eklenmektedir. İstersek kod ile komut vererek bu sembolleri yazımıza ekleyebiliriz. Sonsuzluk oluşturmak için alt+8734, tik işareti için alt+0252 kodunu çalıştırabiliriz. Ancak bunlar yetersiz olursa karakter eşlem sisteminden klavyemize ekleme yapabiliriz.

Son olarak bir projeden söz etmek istiyorum. Fatih projesi ülkemizin dört bir yanında akıllı tahta ve internet desteği sunmuştur. MEB onaylı olan proje birçok öğrenciye ücretsiz akıllı tahta eğitimi ve internet sağlamıştır. Buraya tıklayarak öğrenebileceğiniz fatih internet şifresi tüm okullarda ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Bu şifrenin kullanılması için okul yönetimine başvurmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir