info@teknopaylasim.com

Ukrayna Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

Teknoloji & Programlar

Ukrayna Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

Ukrayna eğitim maliyetleri açısından en uygun ülkelerden birisidir. Özellikle üniversite harçları, yurt ve yaşam maliyetleri bakımından ukrayna’da üniversite eğitimi çok fazla ilgi görmektedir. Özellikle Türk Vatandaşları Ukrayna’yı çok fazla tercih ediyor diyebiliriz.

Ukrayna’da üniversite fiyatlarına genel olarak bakmamız gerekiyor. Ulaşım, konaklama, yeme içme, harçlar ve buna benzer diğer tüm harcama kalemlerinde ukrayna üniversiteleri çok daha az maliyetlidir. Ülkemizdeki devlet üniversiteleri ile kıyasladığımızda bile maliyetlerin çok daha az olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Şehir bazında en pahalı olan Kiev’dir. Diğer Ukrayna şehirlerine oranlam Kiev’de maliyetler daha yüksektir. Harkov Üniversiteleri, Sumy ve Odessa Üniversiteleri sırasıyla Kiev’den sonra en pahalı olan yerlerdir.

Yurtdışı eğitimi kültürel ve akademik eğitim anlamında her zaman önemli olmuştur. Bu anlamda ukrayna’da okumak fikri ile farklı bir kültür tanıyabilir, çok iyi Rusça öğrenebilir ve uluslararası geçerliliği bulunan bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimleri için siz de Ukrayna’yı tercih edebilirsiniz. Bu noktada da kurumumuz ihtiyacınız olan her türlü desteği sağlamaya hazırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir