info@teknopaylasim.com

Anabolik Steroidlerin Çalışma Prensibi Nedir?

Teknoloji & Programlar

Anabolik Steroidlerin Çalışma Prensibi Nedir?

Günümüzde hepimiz sanal vücut geliştirme bilgi platformları, çeşitli saptırılmış içeriklere sahip haberler, spor salonlarında konuştuğumuz sporcular veyahut steroid ürünleri satışı yapan siteler sayesinde steroid kavramına aşina olur hale geldik. Peki, gün geçtikçe sıkça duyar hale geldiğimiz bu steroidler tam olarak nedir ve etkileri nelerdir?

Steroid Nedir Ve Çalışma Prensibi Nedir?

Üretim bölgeleri testisler ve yumurtalıklar olan testosteron ve östrojen hormonları cinsiyet belirleyici hormonlardır. Birincil erkeklik hormonu olarak bilinen testosteron ise steroid bileşiklerinin üretiminde kullanılan temel maddedir.  Farklı kimyasal yöntemler ile farklı etki mekanizmaları barındıran steroid çeşitleri üretilmektedir.  Bu yazımızda bizim için önem arz eden steroid çeşidi gerek kullanım alanları gerekse de gün geçtikçe yayılma durumundan kaynaklı Anabolik steroidlerdir.

Anabolik Steroidler, testosteron hormonu ile benzer anabolik ve androjenik etkiler barındırması ile beraber kullanım şekline göre farklı etkilere de sahiptir. Tam bir verim alınmak istenildiği takdirde tek başlarına kullanılmayıp, steroid kür paketleri ile içerisinde kullanılmaktadırlar.

Genellikle 2 veyahut 3 farklı anabolik steroidin amaca yönelik birlikte kullanılması sonucu oluşturulan steroid kürlerinin 6 ila 10 haftalık bir süre zarfı kullanım gerçekleştirilmektedir. Steroid kürlerinin oluşturulması uzman antrenörler tarafından yapılmalıdır.

Bir.steroidspal.com uzman ekibi ile gerek başlangıç seviyeleri gerekse de ileri seviyeler olmak üzere herkese uygun anabolik steroidler,  peptitler ve steroid sipariş imkanları tanımaktadır. Tek yapmanız gereken siteye girmek, incelemek gerekirse de site ekibi ile iletişime geçmek. İhtiyacınız olan size sunulacaktır.

Steroid kürünün uygulandığı süre zarfında hormonsal dengesizlik, saç dökülmesi, jinekomasti ve benzeri sağlık problemi risklerini minimuma indirgemek amaçlı kür yanında kullanılması gereken vitamin-mineral gibi kür destek ilaçları kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir