info@teknopaylasim.com

Bebekler ve Anne Sütü

Teknoloji & Programlar

Bebekler ve Anne Sütü

Bebekler dünyaya gelir gelmez, hemen anne sütü içerek, fiziksel dünyamızdaki zararlı bakterilerden korunmak ve bağışıklık sistemini geliştirmek için anne sütüne mecburdurlar,  sitemizde anlattığımız gibi bebekler en az 6 ay boyunca anne sütü içmelidir.

Anne Sütünün Önemi Nedir?

Anne sütü 6 aylık evrede bebeği besler, onu mikro organizmalardan korur. Hiçbir sıvı anne sütü yerine geçemez.  Anneden gelen doğumdan hemen sonraki sarı süt  birçok koruyucu madde içerir. Bu konudaki en detaylı bilgileri www.kdnsg.com web adresimizde verdik. Bu bilgiler bebeğin ve annenin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimi için önemlidir.

 

Anne Sütü Kaç Aylığa Kadar Alınır?

 

Anne sütü en az ilk 6 ay alınmalıdır, bazı bebekler 2 yaşına gelinceye kadar anne sütü alırlar. Bunun bir zararı yoktur. Tam gelişim için KDNSG sitemizde anlattığımız gibi 6 aydan fazla süre anne sütü alınması önerilir. Bu şekilde çocukların astıma, alerjilere karşı bağışıklığı gelişir. Anne de emzirdikçe hem ruhsal hem de fizyolojik olarak rahatlar.

Anne Sütü Bebeğin Zeka Gelişimini Etkiler mi?

Anne sütü bebeğin hem ruhsal yapısını hem de fizyolojik yapısını geliştirir. Anne sütü yerine geçtiği varsayılan mamalar olsa da en doğal olan, anne sütüdür. Zeka gelişimini nasıl etkilediği konusunda http://www.kdnsg.com/bebekler-ne-kadar-anne-sutu-icmeli  linkinde gerekli bilgiler verilmiştir.  Annenin emzirmese,  annede meme kanseri riskini de azaltır.

Anne Sütü Nasıl Artar?

Anne sütünü arttıracak doğal besinler vardır. Annenin gün içerisinde en az 2 L su içmesi önerilir. Rezene bitkisi de sütü arttırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir