info@teknopaylasim.com

Dark Web ’de Ekonomi

Teknoloji & Programlar

Dark Web ’de Ekonomi

onion lists

Herhangi bir sınırı olmayan karanlık internetin en fazla talep gören alanlarından birisi ticari işlemlerdir. Onion List sitelerindeki finansal işlemleri bildiğimiz ticaret ya da banka işlemleri ile karıştırmamak gerekir. Çünkü sınırsızlık ve çeşitlilik ekonomik faaliyetlerde de görülüyor. Kredi kartlarından kripto paralara, silah satışından gizli belgelere kadar birçok materyalin satışı burada görülüyor.

Gizli internetin siteleri sürekli olarak kendilerini güncellediğinden, en yeni URL bilgilerine Hidden Wikirehberinden ulaşılıyor. Buradaki ekonomi kategorisinden ilgi çeken siteler tıklanarak büyülü dünyaya giriş yapılıyor. Yasal olan hizmetlerin dışında devletler tarafından satışına izin verilmeyen birçok ürün satın alınabiliyor. Dark Webde yer alan bazı işlemler şöyledir:

İmperial Market, Satışlara Devam Ediyor

Onion Listiçerisindeki özel nitelikli sitelerden birisidir. 2014 yılında çılan bu dark web sitesi daha çok klonlanmış ekonomik araçların satışını yapmaktadır. Çoğunlukla müşterilerinden ön ödeme talep eden bu oluşum oldukça fazla rağbet görmektedir.

Bitmix Hizmetleri Anonim Şekilde İşliyor

Karanlık internetin herkes tarafından tanınır hale gelmesinin en önemli sebeplerinden birisi kripto paralardır. Henüz birçok ekonomist tarafından dahi kripto paralar kabul görmezken dark webde yoğun bir satış bulunmaktaydı. Bitcoin’e ilişkin birçok işlem dark webde rahatça yapılıyor. Güvenli şekilde yürütülen bu işlemler kapsamında Bitcoin karıştırılabiliyor, yıllanmış madeni paralar alınabiliyor. Hidden wiki link kayıtları için http://onionlist.com/hiddenwiki linkine tıklayınız.

Klonlanmış Kartlara Rahatça Ulaşılıyor

Hidden Wiki üzerinde bulunan binlerce onion sitesinde özel klonlama listeleri bulunuyor. Kredi kartları, banka kartları, Paypal hesapları ve uluslararası diğer ödeme araçlarının kopyası cüzi miktarlarda satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir