info@teknopaylasim.com

Ehliyet yenileme ve değiştirmede sahip olunması gereken evraklar nelerdir ?

Teknoloji & Programlar

Ehliyet yenileme ve değiştirmede sahip olunması gereken evraklar nelerdir ?

Herhangi bir sebepten dolayı elinizde bulunan ehliyetin belki geçerlilik süresinin dolmasından dolayı ya da kayıp gibi durumlardan dolayı ehliyet yenileme ve ehliyeti değiştirme süreçlerine başvuruda bulunulabilir. Ehliyet yenileme ve değiştirmede bazı evrakların eksiksiz olması gerekmektedir.

Ehliyet yenileme ve değiştirmede sahip olunması gereken evraklar nelerdir ?

Öncelikle internet üzerinden ehliyet randevu sistemi aracılığıyla gün almak gerekir. Sürücü adayının hastaneden onaylı bir sağlık raporunun bulunması gerekir.

Vergi dairelerinden herhangi birine ya da bir bankaya yatırmış olduğunuz 15 TL tutarın makbuzunuzu yanınızda getirmeniz gerekir.

Kan grubunun bulunduğu bir belge ya da 1 yazılı kağıdın bulunması lazım.

Biyometrik şekilde çekilmiş olan ve arka kısmın beyaz şekilde olacağı bir adet fotoğrafın bulunması gerekir.

Sizin bir önceki ehliyetinizin yani eski sürücü belgenizin yanınızda olması lazım.

Üzerinde TC numaranızın bulunduğu bir nüfus cüzdanınızın ya da bir pasaportunuzun eğer o da bulunmuyorsa avukatlık kimliğinizin bulunması gerekir.

Şartlar sağlandığı takdirde ehliyetinz nüfus müdürlüklerince yenilenecektir.

Ehliyet için kayıp ilanı vermeli miyim ?

Herhangi bir sebepten dolayı ehliyetinin kaybolmuşsa kayıp ilanı vermemize gerek yoktur. Buradan yapmanız gerekenleri öğrenin…Ehliyetiniz çalındıysa ya da kaybolduysa bulunduğunuz yerin trafik tescil şubesine giderek kaybolduğuna ya da çalındığına dair başvuru da bulunmanız yeterli olacaktır.

Ehliyet kayıp başvurusu için ya da ehliyet yıpranmadan dolayı bir başvuruda bulunacaksınız ehliyet yenileme ya da değiştirme işlemlerinde belirtmiş olduğumuz belgelerin aynılarını burada temin etmeniz gerekmektedir. Şartlar sağlandığı takdirde yeni ehliyetinize kavuşmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir