Pts. Oca 20th, 2020

Tekno Paylaşım

Teknoloji Bloğu

Güzel Fotoğraf Kareleri İçin Onurkuru.com.tr

Güzel bir fotoğraf karesi elde etmek her babayiğidin harcı değildir. Onur Kuru bu sektörde marka haline gelmiş ve özellikle de otel fotoğrafçılığı alanında nam yapmış bir fotoğrafçıdır. Antalya da hizmet vermekte olan Onur Kuru Antalya otel fotoğrafçısı olarak gerek bulunduğu ilde gerek Türkiye’de adını duyurmayı başarmıştır.

Otel fotoğrafçılığı konusunda birçok deneyimi olan Onur Kuru bu alanda bulabileceğiniz en iddialı isimlerden biridir. Profesyonel otel fotoğrafçısı olan Onur Kuru bu alandaki çalışmalarını sitesinde paylaşmıştır. Bu başarılı çalışmalara şahit olmak için Onur Kuru Fotoğrafçılık sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Güzel Bir Kare İçin Gerekenler

Güzel bir fotoğraf karesi elde etmek için bilinmesi gereken bazı bilgiler vardır. Bunlardan ilki ışıktır. Doğru bir ışık altında her fotoğraf daha canlı durur. Fotoğrafların canlı durması fotoğrafa bir renk getirir. Bu daha fotoğrafa can verir.

Güzel bir fotoğraf anlamlı olmalıdır. Sadece güzel bir nesneyi görüp fotoğraflamak bu işi basitleştirir. Ama fotoğraf bir sanattır. Ve bu sanat anlamlandırılmalıdır. Anlamlı bir fotoğraf daha fazla kişiye hitap eder ve daha çok beğeni alır.   Anlamlı ve hikayesi olan bir fotoğrafın güzel olmaması için bir sebep de yoktur.

Güzel bir fotoğrafta renk ayarı önemlidir. Renklerin birbirine uyumlu olması gerekir. Uyumlu renklerle canlanan fotoğraf ritimli bir hale gelir. Ve ritim bir fotoğraf için şarttır. Bir sanat olan fotoğrafçılık tıpkı müzik gibi ritim ister ve yakaladığınız kare ritim tutmazsa başarıyı sağlayamaz.