info@teknopaylasim.com

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Teknoloji & Programlar

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde hayvancılık işletmeciliği yapabilmek için belirli bir yardım talep eden kişilere çiftlik kurup hayvan besiciliği yapabilmeleri için devlet destekli ya da belli bankalar aracılığıyla kredi ve yardım yapılmaktadır. Hayvancılık kredisi adı altında pek çok banka küçükbaş hayvancılık için (kuzu, koyun, manda, düve gibi) parasal olarak kredi imkanı sağlarken; özellikle devlet destekli olarak çiftçilere özel belirli hayvan türlerinden (koyun, inek, tavuk arıcılık, keçi gibi) teşvik amaçlı hem hibe hem geri ödemeli fırsatlar sunmaktadır.

https://www.merthayvancilik.com/blog/devlet-destekli-traktor-kredisi-nasil-cekilir/ sitemizden de bu konuda bilgi alabileceğiniz gibi özellikle bu anlamda Ziraat Bankası 2 yıl olmak üzere geri ödemesiz olarak hayvan kredisi sunmaktadır. Ayrıca 7 yıl ödemeli olarak düşük faizli küçük ve büyükbaş hayvanlar için 5 yıl geri ödemesiz kredi imkanı da sunar. Gerekli şartlar sağlandıktan sonra alınabilmektedir.

Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Özellikle bulunduğumuz yıl içerisinde Tarım ve Orman bakanlığının genç çiftçilere sunduğu 30 bin tl hibesi ile pek çok küçük ve büyükbaş hayvanın alımını sağlayabiliyorsunuz.

Hayvan kredisi veren belirli bankalar isim olarak; Ziraat, Halkbank, Teb, Odeabank, Hsbc, Akbank, Finansbank, Garanti Bankası sayılabilir. Sitemiz olan merthayvancilik.com içerisinden de erişebileceğiniz bu konuya ayrıca devlet destekli traktör yardımı yapan İş bankasını da eklemek gerekir. Denizbank kendi izlediği politikaya göre de hayvancılık alanına dair projelere destek sağlamaktadır.

Denizbank’tan hem hayvan satın alımları için hem de hayvan bakım ürünleri için belirli oranlarda kredi alarak işletmenizi genişletebilirsiniz. 60 ay vadeli 6 ay üzerinden ödemeli olarak süt hayvanı, besi hayvanları üzerinden kredi alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir