info@teknopaylasim.com

Hosting Seçenekleri Hakkında

Teknoloji & Programlar

Hosting Seçenekleri Hakkında

kurumsal hosting

Hosting seçenekleri; kurumsal hosting ve bayi hosting kavramlarına kısa da olsa değinmek gerekecektir. Bir suncu yöneticisinin deneyimine gereksinim duyulmadan kendi özel sunucunuzu elde ettiğiniz yöntem kurumsal hostingdir. Ancak reseller yani bayi hostingte ise, bir web sağlayıcısı gibi kendi müşterilerinize hosting hizmeti sunabilmeniz mümkün olmaktadır. Kurumsal hosting için https://www.hostixo.com/hosting/kurumsal-hosting adresini ziyaret ediniz.

Hosting Seçenekleri Nelerdir?

Hosting seçenekleri arasından hangi hosting türünü seçeceğinize aslında öncelikle sitenizin içeriğine göre karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü ne tür bir web sitesi kurmak istiyorsanız o sitenin ihtiyaçlarına göre de hostinginizi belirlemeniz gerekecektir.

Belli başlı hosting seçenekleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Paylaşımlı hosting
  • Vps sanal sunucu
  • Word Press Hosting
  • Dedike Sunucu
  • Kurumsal Hosting

Tüm bu hosting seçeneklerinden hangisini kullanacağınıza biraz önce de belirttiğimiz gibi web sitenizi hangi amaçlarla kullanacağınız belirleyecektir.

Kurumsal ve Bayi Hosting

Kurumsal hosting oldukça kolay kurulabilen, c Panel VPS’nin gücü ve performansı ile birleşen bir hostingdir. Kurumsal hosting özellikleri daha çok yüksek trafiğe sahip, veri ağırlıklı siteler ve e- ticaret faaliyetleri yürütecek olan siteler için daha çok önerilmektedir.

Bayi hosting  kavramında ise, kendi NS adresinizi tanımlayabilir ve istediğiniz şekilde FTP bilgileri atayabilirsiniz. Eğer çevrenizde hosting pazarlayabileceğiniz ve satabileceğiniz bir ortam mevcutsa siz de bayi hosting alarak satış işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir