info@teknopaylasim.com

Konutlarda Halı Yıkama

Teknoloji & Programlar

Konutlarda Halı Yıkama

Halı yıkamada en iyi yöntem buharlı temizlemedir, bu yöntem halı yıkama Antalya hizmetinde de uygulanan bir işlemdir. Buhar temizliği söz konusu olduğunda, tüm halı temizleyicileri aynı değildir. Bazıları kendilerini buhar temizleyicileri olarak tanıtırlar, ancak gerçekten buhar üretebilen sistemler kullanmazlar.

Çağbey Halı Yıkama’da buharda çok yüksel derecelere ulaşılır ve bu ısıyı halıda elde etmek için, temizleyicinizin makinede suyu 230 dereceden fazla ısıtan bir makine kullanması gerekir. Piyasadaki çoğu makine bu kadar ısınma yeteneğine sahip değildir.

Yüksek Isının Halı Temizliğinde Önemi

Yüksek ısı kimyasalların etkinliğini arttırır. Isı ne kadar yüksek olursa, temizleyici o kadar etkili olur. Her 10 derecelik sıcaklık artışı için, kimyasal madde iki kat daha aktif hale gelir. Isı, halının daha temiz olmasını sağlar ve aynı zamanda daha az kimyasal kullanmamızı sağlar. Bu, Antalya halı yıkama işlemlerinde güvenliği arttırır ve halının içinde kalan tortuyu azaltır.

Yüksek ısı yağlı kirlerde oldukça etkilidir. Yüksek sıcaklıklar kelimenin tam anlamıyla yağlı lekelerin düşmanıdır. Yağlı ve inatçı lekeler bir halıdaki kirliliğin önemli bir kısmını temsil eder. Yüksek sıcaklıklarda, sert solvent kullanmadan bu lekeleri kolayca çıkarabiliriz.

Yüksek ısı kuruma süresini kısaltır. Sıcak su daha hızlı buharlaşır. Bu nedenle, yüksek sıcaklıkta buharla temizlenmiş bir halı çok daha hızlı kurur. Bazı durumlarda halıları yüksek sıcaklıklarla bir saatten daha kısa sürede kurutabilirsiniz.

Yüksek ısı daha hızlı temizlenir. Yüksek sıcaklıktaki buharlı temizleme sistemi halılarınızı daha hızlı temizler. Bunun nedeni sistemimizin daha etkili olmasıdır. Halınızı temizletmek için çok sayıda temizlik geçişi yapmak zorunda değiliz. Bu aynı zamanda daha az su kullanacağımız anlamına gelir ve bu da halınızı daha hızlı kurutur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir