Pts. Oca 20th, 2020

Tekno Paylaşım

Teknoloji Bloğu

Sonsuzluk İşareti

sonsuzluk işareti

Sonsuzluk işareti birçok yerde kullanım alanı bulmuş bir işarettir. Sonsuzluk işaretinin anlamı zaten adından belli olmasına rağmen bu işaretten çok farklı anlamlar çıkarmak mümkündür. Bunun sebebi de sonsuzluğun bir belirsizlik oluşudur. Belirsiz olan her konu da tartışmaya ve yoruma açıktır.

Herhalde en çok sonsuzluk işareti konusu edilen alan aşktır. Aşıklar birlikteliğin sonsuza kadar sürmesi dileği ile sonsuzluk işaretini benimserler. Böylelikle aşklarının sonsuza dek süreceğine ve de dolayısıyla hiç bitmeyeceği düşüncesi içine girerler. Birçok çift tarafından romantik bulunan bu düşünce birçok dizi, film ve kitapta da konu olmuştur.

Sonsuzluk İşareti Nerelerde Kullanılır

Birçok kişi bu alanda kullanıcı adları oluşturur. Ve bu hesaplarla da takipçi kazanamaya çalışır. Sonsuzluk ne kadar belirsiz de olsa insanlara genel anlamda çok anlamlı gelmektedir. Milyonlarca böyle işaretler olmasına rağmen daha çok insanın bildiği işaret sonsuzluk işretidir.

Sonsuzluk işaretinin diğer bir kullanım alanı matematiktir. Matematikte bütün belirsizlikler ve sayı doğrultuları bu işaret ile ifade edilir. Hatta + sonsuz ve – sonsuz gibi çeşitlere bile ayrılır. Sonsuzluk matematik alanında geniş bir içerikte olup belirsizlikler konu başında altında irdelenmektedir.

Sonsuzluk işaretinin edebiyat ve felsefe gibi alanlarda da sık kullanılan bir işaret olduğunu belirtmek gerekir. Sonsuzluk işareti sonsuz bir hayatı veya sonsuz bir aşkı temsil ederek edebiyatta halen daha konu olmaktadır. Felsefe alanında ayrıca üzerine durulan sonsuzluk birçok tartışmaya neden olmuştur.