info@teknopaylasim.com

Sülfatsız Şampuanı Kimler Kullanabilir ?

Teknoloji & Programlar

Sülfatsız Şampuanı Kimler Kullanabilir ?

keratin bakımları

Saçlarımız için kullandığımız şampuanlarda sülfat adı verilen temizlik maddelerinde kullanılan SSL maddesinin bulunduğunu biliyor muydunuz? Saç derisine zarar verebilen bu maddenin bulunmadığı sülfatsız şampuan olarak geçen ürünlere rağbet etmek gerekir. Bu şampuanlar ile saç derisine zarar vermemiş; temiz ve doğal bir şekilde saçın kendi rengini de aşındırmadan korumuş olursunuz. Ve bu ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Özellikle çok işlem görmüş boyalı bir saça sahipsen saçın dinlenmesi ve yenilenmesinde sülfatsız şampuan kullanmalısın. Saçların çok kuru biriysen de saça hacim kazandıracaktır. Rengini kaybetmiş ve ince telli saçlara sahip olanlarda bu tarz şampuanları kullanabilirler.

Brezilya Fönünün Saça Zararı Var mıdır ?

Yapılan araştırmalar sonucu güzellik için kullanılan ve saça uygulandığında belirgin bir hacimde veren brezilya fönü; insan sağlığına kalıcı zararları olduğu tespit edilmiştir. İşlem sırasında uygulanan maddelerin keskinliği, beyin ve boğaz kanserine sebep olabilecek kadar riski bulunduğu söylenir.

İşlem uygulandıktan sonra gözde, burunda ya da boğazda tahriş ve yanmalar bu işlemin yan etkisi olarak görülür. Doğru uygulanmadığında saça zarar verip zamanla dökülmesine sebep olabilir. Saçı cansız ve daha da kurumuş hale de getirebilir. Ancak keratin bakımı ile bu problem çözülmektedir.

Peki Ya Alerjin Varsa!

Eğer keratin tarzı ürünlere karşı alerjiniz varsa saçınız buna reaksiyon gösterebilir.Doğru tekniklerle ve uygun ortamda uygulanmayan brezilya fönü sonrası boğazda ve burun kanallarınızda kalıcı hasara sebep olabilir. Daha uygun fiyata bu fönü öneren yerlere gidip onların sözlerine itibar etmemeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir