info@teknopaylasim.com

Yeni Başlayanlar İçin Dalış Eğitimleri

Teknoloji & Programlar

Yeni Başlayanlar İçin Dalış Eğitimleri

Ülkemiz dalış eğitimi için uygun bir coğrafyaya sahiptir. Dalış yapmak için ise önceden dalış i eğitimleri almak gerekir. Genel olarak insanlar bu dalış eğitimlerini almaktan korkmaktadırlar. Dalış kursuna başlamakta ilgili çekinenlerin olması çok normal. İlk defa yapılacak bir alan olduğundan çekingenlik olabilir. Ama gerekli adımlar ve dalış denemeleri yapıldığında eğlenceli bir hale gelecektir.
Dalış sporunda çekinilen durum yamaç paraşütünde de yaşanmaktadır. Gerekli tedbirler alındıktan sonra fethiye yamaç paraşütü yapılabilir. Bu iki spor içinde emniyet birinci sıradadır. Dalış eğitimlerine başlamanın en önemli koşulu bu eğitimi istemektir. Deneme dalışlarıyla isteyip istediğinize karar verebilirsiniz.

Dalış Eğitimi Koşulları

Tehlikeli ve eğitim gerektiren dalış sporunu öğrenmek için bazı önemli koşulları vardır. Öncelikli olarak çocuk kategorisinde olan bireyler bu eğitimi alamamaktadır. 14 yaşını tamamlamış çocukların eğitim talebi reddedilmektedir. Bu kural yasal olarak belirlenmiştir. Dalış sporunda eğitim almak için alt yaş sınırı bulunurken üst yaş sınırı bulunmamaktadır.
Dalış eğitimi alacak bireyler dalışta risk oluşturacak sağlık sorunları bulunuyorsa eğitime başlamadan önce hekimlerine danışmaları gerekmektedir. Dünyada birçok yaşı ilerlemiş dalgıç bulunmaktadır. Dolayısıyla sağlık sorunu olmayanlar için 14 yaşından büyükler bu eğitimden faydalanabilir.
Bu eğitim sırasında ve eğitim sonrasında suyun altında veya suyun üstünde rahatça kalmak, hareket etmek için temel yüzme becerilerinin olması gerekir. Bu beceriler ne kadar yüzdüğünüze bağlı olmamakla birlikte suyun içinde kalma becerinize bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir