info@teknopaylasim.com

Yeni Bir Tedavi: Metabolik cerrahi

Teknoloji & Programlar

Yeni Bir Tedavi: Metabolik cerrahi

Kan şekeri sürekli yüksek olan şeker hastaları için bir umut ışığı olan metabolik cerrahi yönteminde mide çıkışı kapatılarak ter çevriliyor ve midenin erken bir şekilde tokluk hissi yaşaması sağlanarak daha fazla insülin üretmesinin önüne geçiliyor. Bu sayede hasta vücudunda üretmiş olduğu insülini tüketerek şeker hastalığını tedavi etmiş oluyor. Midenin ters çevrilmiş olması fonksiyonel kısıtlama olarak da adlandırılıyor.

Vücudun ürettiği insülini kullanmasına dayalı bir tedavi yöntemi olan metabolik cerrahi yöntemi ile tip 2 diyabet hastalarının tedavisinde yüzde 90 başarı oranı sağlanmıştır. Erken doygunluk hissi oluşturarak insülin salınımı önleniyor ve üretilmiş olan insülin kullanılarak şeker hastalığının ilerlemesi de önlenmiş oluyor.

Şeker Hastalığı Ameliyatı

Şeker hastalığının bir tedavisi olarak uygulanan şeker hastalığı ameliyatı hastaların insülin direncine ve şeker hastalığı türüne göre uygulanmaktadır. İnsülin üretimini durdurarak vücuttaki insülinin kullanılmasını sağlayan bu tedavi yöntemi sadece tip 2 diyabet hastalarına uygulanmaktadır. Hastanın durumuna ve fizyolojik testlere göre yapılmasına karar verilen ameliyat ile şeker hastalığı başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Tedavi hakkında merak ettiğiniz hususlar için https://www.metabolikcerrahi.com/seker-hastaligi-ameliyati web adresine göz atabilirsiniz.

Başarı oranı çok yüksek olan seker hastalığı ameliyatı günümüzde çok yaygın olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. En az 2 – 3 yıllık bir hastalık geçmişi olan hastalara uygulanabilen bu ameliyat klasik tedavi yöntemlerine göre daha kısa sürelerde tedavi olmanızı sağlıyor. İnsülin rezerv fonksiyonuna bağı olarak uygulanabilen bu tedavi yöntemi uzun yıllardır ülkemizde uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir